Čištění Perských koberců

Čištění vlněných perských koberců je proces podobný jako u vlněných koberců, je nutno dodržovat stanovený postup čištění perského koberce. Po inspekci perského koberce a rozhodnutí o způsobu čištění perského koberce přikročíme k vlastnímu čištění perského koberce. Základem pro vyčištění perského koberce je důkladné strojové vyklepaní prachových částic a odsátí mechanických nečistot z perského koberce, jako to dělaly naše babičky buď na klepadle, nebo na sněhu. K tomuto kroku používáme techniku KIRBY. Tento proces klepání trvá v naší firmě do kompletního odstranění prachu a odstranění mechanických nečistot a písku z perského koberce.

Teprve potom začíná vlastní čištění vlákna perského koberce. Začínáme nejdříve odstraňovat viditelné skvrny na perském koberci. Pro odstraňování skvrn na perském koberci používáme přípravky firmy Prochem EUROPE L.T.D. , která čistí perské koberce britské královské rodině ve všech jejich panstvích.

V druhém kroku se čistí celá plocha perského koberce a odstraňují se z vlákna prostředky na odstraňování skvrn. Naší zásadou při údržbě perských koberců je, že nečistíme perské koberce žádným chemickým přípravkem. Zbavili bychom tak vlněná vlákna jejich přírodních vlastností, které koberci zachovávají mnohaletou trvanlivost.Vlněné vlákno obsahuje přírodní tuk lanolín, který zabraňuje vsakování nečistot. Střižní vlna nečistotu nepřitahuje ani jí nezadržuje. Šupinatý povrch vlny zabraňuje jejímu pronikání dovnitř. Z tohoto důvodu používáme speciální přípravky určené pro čištění vlny firmy Prochem EUROPE L.T.D.

Střižní vlna, která dýchá, absorbuje vlhkost a v případě suchého vnitřního vzduchu ji opět předává zpět do ovzduší vyžaduje velmi šetrnou metodu čištění. Přirozenou vlastností kvalitní střižní vlny je obsah tuku, který částečně odpuzuje nečistoty a vlhkost a dává vlasu elastičnost.

Ve firmě Kukoberec používáme jako impregnaci pro perské koberce přírodní lanolin, který zapracováváme ručně do vlněného perského koberce a vracíme mu tak přirozenou vlastnost vlny a elastičnost vlákna. Tento postup je prověřen mojí šestnáctiletou praxí v oboru čištění vlněných perských koberců. Největší odměnou je pro mě při předání perského koberce překvapení zákazníka z výsledku čištění jeho koberce.

Čištění perského koberce
Čištění perského koberce