Čištění shagy koberců s dlohým chlupem

Čištění shagy koberců s dlouhým chlupem je proces, u kterého je nutno dodržovat stanovený postup. Po inspekci shagy koberce s dlouhým vláknem a rozhodnutí o způsobu čištění shagy koberce přikročíme k vlastnímu čištění shagy koberce. Základem pro vyčištění vlněného koberce je důkladné strojové vyklepaní prachových částic a odsátí mechanických nečistot z vlněného koberce, jako to dělaly naše babičky buď na klepadle, nebo na sněhu. Ale k vyčištění shagy koberce s dlouhým chlupem tuhle techniku můžeme využít jenom velmi částečně. Proto jsem si upravil několik nástavců pro důkladné vyklepání a odsátí shagy koberců s dlouhým vláknem. V kategorii shagy koberců jsou samozřejmě i jiné koberce s dlouhým vláknem, ať vlněné, nebo s umělým vláknem.

Po vyklepání a odsátí koberců s dlouhým vláknem začíná vlastní čištění dlouhého vlákna koberce. Začínáme nejdříve odstraňovat viditelné skvrny na koberci s dlouhým vláknem. Pokud jsou na koberci stopy po našich mazlíčcích je potřeba čistit tyto skvrny s náležitou péčí. Skvrny od moči jsou agresívní a většinou zanechají stopu na vlákně ( poškození), která je vidět i při vyčištění. Proto je důležité, aby jste se obrátily na firmu co nejdříve po zjištění skutečnosti, že Váš mazlíček si zaměnil koberec za travičku. Pro odstraňování skvrn na koberci s dlouhým vláknem používáme přípravky firmy Prochem Europe L.T.D. , která čistí koberce britské královské rodině ve všech jejich panstvích.

V druhém kroku se čistí celá plocha koberce s dlouhým vláknem a odstraňují se z vlákna prostředky na odstraňování skvrn. Proces se opakuje do vyčištění dlouhého vlákna koberce. Další možností je čištění suchou pěnou od firmy Prochem Europe L.T.D. , která se nanese na vlákno koberce a nechá se působit. Je potřeba nanést dostatečnou vrstvu suché pěny, protože na koberec s dlouhým chlupem musí pěna působit delší dobu. Po zaschnutí se přebytečná pěna odsaje vysavačem. Proces je většinou nutné opakovat až do vyčištění vlákna.

Čištění koberců s dlouhým chlupem
Čištění koberců s dlouhým chlupem