Čištění vlněného koberce

Čištění vlněných koberců je proces, u kterého je nutno dodržovat stanovený postup čištění vlněného koberce. Po inspekci vlněného koberce a rozhodnutí o způsobu čištění vlněného koberce přikročíme k vlastnímu čištění vlněného koberce. Základem pro vyčištění vlněného koberce je důkladné strojové vyklepaní prachových částic a odsátí mechanických nečistot z vlněného koberce, jako to dělaly naše babičky buď na klepadle, nebo na sněhu. K tomuto kroku používáme techniku KIRBY. Tento proces klepání trvá v naší firmě do kompletního odstranění prachu a odstranění mechanických nečistot a písku z vlněného koberce.

Teprve potom začíná vlastní čištění vlákna vlněného koberce. Začínáme nejdříve odstraňovat viditelné skvrny na vlněném koberci. Pro odstraňování skvrn na vlněném koberci používáme přípravky firmy Prochem EUROPE L.T.D. , která čistí vlněné koberce britské královské rodině ve všech jejich panstvích. V druhém kroku se čistí celá plocha vlněného koberce a odstraňují se z vlákna prostředky na odstraňování skvrn. Naší zásadou při údržbě vlněných koberců je, že nečistíme vlněné koberce žádným chemickým přípravkem. Zbavili bychom tak vlněná vlákna jejich přírodních vlastností, které koberci zachovávají mnohaletou trvanlivost. Vlněné vlákno obsahuje přírodní tuk lanolín, který zabraňuje vsakování nečistot. Střižní vlna nečistotu nepřitahuje ani jí nezadržuje. Šupinatý povrch vlny zabraňuje jejímu pronikání dovnitř. Z tohoto důvodu používáme speciální přípravky určené pro čištění vlny firmy Prochem EUROPE L.T.D.

Střižní vlna, která dýchá, absorbuje vlhkost a v případě suchého vnitřního vzduchu ji opět předává zpět do ovzduší vyžaduje velmi šetrnou metodu čištění. Přirozenou vlastností kvalitní střižní vlny je obsah tuku, který částečně odpuzuje nečistoty a vlhkost a dává vlasu elastičnost.

Ve firmě Kukoberec používáme jako impregnaci pro vlněné koberce přírodní lanolin, který zapracováváme ručně do vlněného koberce a vracíme mu tak přirozenou vlastnost vlny a elastičnost vlákna. Tento postup je prověřen mojí šestnáctiletou praxí v oboru čištění vlněných koberců. Největší odměnou je pro mě při předání vlněného koberce překvapení zákazníka z výsledku čištění jeho koberce.

Klepání vlněného koberce
Klepání vlněného koberce