Čištění zátěžových koberců a koberců s umělým vláknem

Čištění zátěžových koberců je proces, u kterého je nutno dodržovat stanovený postup čištění koberce.Po rozhodnutí o způsobu čištění koberce přikročíme k vlastnímu čištění zátěžového koberce. Základem pro vyčištění koberce je důkladné strojové vyklepaní prachových částic a odsátí mechanických nečistot z koberce, většinou se jedná o koberce přilepené, kde není možné vyklepat, jako to dělaly naše babičky, buď na klepadle, nebo na sněhu. K tomuto kroku používáme techniku KIRBY. Teprve potom začíná vlastní čištění koberce. Začínáme nejdříve odstraňovat viditelné skvrny na koberci. Pro zvýšení účinnosti při odstraňování skvrn používáme rotační kartáče na zapracování prostředku na skvrny a odstranění případných mastných skvrn .Pro odstraňování skvrn na koberci používáme přípravky firmy Prochem EUROPE L.T.D., která čistí koberce britské královské rodině ve všech jejich panstvích. V druhém kroku se čistí extraktorem celá plocha koberce a zároveň se odstraňují z vlákna prostředky na odstraňování skvrn. Pokud výsledek neodpovídá mému pohledu na vyčištěný koberec, tak se celý proces opakuje, tak aby zákazník byl spokojený s výsledkem čištění.

Čištění koberců zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků z koberců a čistících zón, odstranění vosků z koberců, odstranění silných zvířecích znečištění a pachů, čištění koberců v kancelářích a odstranění cestiček a map, desinfekce a čištění koberců, odstranění mastnot a nečistot z koberců včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše firma na základě odborných a profesně způsobilých školení PROCHEM Professional™.

Impregnace zátěžových koberců a koberců z umělého vlákna

Impregnace je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Impregnace je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. Z tohoto důvodu používáme speciální impregnace určené pro koberce firmy Prochem EUROPE L.T.D.

Čištění koberce s umělým vláknem v Pařížské ulici
Čištění koberce s umělým vláknem v Pařížské ulici - před čištěním