Čištění autosedaček

Čištění sedacích souprav začíná inspekcí povrchu sedacích souprav, je to podstatné pro zvolení správného postupu pro čištění a hlavně pro konečný výsledek čištění sedacích souprav.Základem našeho čištění sedacích souprav je důkladné odstranění a vyklepání prachových částic , vysátí a zbavení se rozpadlých těl roztočů a jejich výkalů, alergenů, sporů a plísní, bez kterých není účinek čištění sedacích souprav dostačující. Pro správný účinek klepání používáme techniku KIRBY, která má jedinečný systém vyklepání a odsání ručním rotačním kartáčem, který sedací soupravu zbaví chlupů, vlasů a žmolků… . Naše babičky také před čištěním sedacích souprav klepali venku své podsedáky a teprve potom začali s vlastní čištění sedacích souprav. Po důkladném odsání začneme odstraňovat skvrny prostředky na odstraňování skvrn firmy Prochem EUROPE L.T.D.. Následně předstříkáme prostředkem na čalounění a odsáváme nečistoty z látky sedací soupravy. Postup čištění nám umožní, že nepromokne sedací souprava do hloubky. Vlhká zůstane jenom látka sedačky. Doba potřebná na vyschnutí sedačky se pohybuje kolem dvou až tří hodin. Provádíme hloubkové čištění sedacích souprav, čištění sedaček, čištění křesel, čištění čalounění, čištění polstrování židlí, čištění opěráků a madel, čištění podsedáků, čištění matrací, odstranění skvrn a fleků, impregnace látek a textilií proti zašpinění. Čištění a úklid je vždy prováděn pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy

Čištění sedacích souprav suchou cestou

Čištění sedacích souprav suchou cestou provádíme také technikou KIRBY. Začínáme důkladným vyklepáváním a odsátím ručním rotačním kartáčem firmy KIRBY, který sedací soupravu zbaví chlupů, vlasů , žmolků a prachu. Po důkladném odsání začneme odstraňovat skvrny prostředky na odstraňování skvrn firmy Prochem EUROPE L.T.D.. Poté nastříkáme suchou pěnu od firmy Prochem EUROPE L.T.D. a necháme působit. Po zaschnutí odstraníme přebytečnou pěnu vysavačem s rotačním kartáčem KIRBY. Je-li potřeba proces opakujeme do požadovaného vyčištění sedací soupravy.

Impregnace sedacích souprav

Impegnace sedacích souprav je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění vlákna a povrchu sedačky výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno sedačky je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna potahové látky sedačky a je mnohem snadnější na čištění a údržbu, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu sedačky a lze je setřít či odsát. Impregnace firmy Prochem EUROPE L.T.D. se aplikuje ihned na vlhký povrch sedačky, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna. Doba vyschnutí po čištění a impregnaci sedačky je cca 4-6 hodin. Vždy to záleží na větranosti prostoru. Během procesu schnutí nedoporučujeme sedačku používat.

Čištění interiéru automobilu Škoda Fabia
Čištění interiéru automobilu Škoda Fabia